У діаспорі готуються до відзначення 80-ї річниці Голодомору

«Україна пам’ятає – Світ визнає» – з таким гаслом Світовий конгрес українців (СКУ) продовжує підготовку до відзначення річниці Голодомору. Низка заходів з ушанування пам’яті відбудеться в Україні та в багатьох українських громадах усього світу восени 2013 року.

Як зазначено на сайті СКУ, організація має на меті об’єднати українців усього світу в спільному відзначенні 80-ї річниці Голодомору, привернути увагу до ролі нащадків очевидців і жертв Голодомору у збереженні пам’яті і через свідчення про Голодомор поділитися зі світом.

Світовий конгрес українців планує приїзд нащадків очевидців і жертв Голодомору з країн свого проживання до України, яка стане центром міжнародного відзначення річниці Голодомору 1932-33 років. Упродовж перебування в Україні вони зустрінуться з місцевими очевидцями жертв Голодомору та їхніми нащадками та запишуть їхні спогади, щоб поділитися ними з українцями діаспори.

Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору також планує організувати збір колосків для виготовлення символічних снопів пам`яті. Вони перебуватимуть у центрі уваги під час урочистого вшанування жертв Голодомору в серпні 2013 р. у Львові, в рамках Світового конґресу українців, де представники проекту передадуть снопи пам`яті українцям діаспори. Снопи пам’яті привезуть також на заключну урочисту церемонію з нагоди річниці Голодомору, що пройде 23 листопада 2013 р. в Києві.

Для відзначення пам`ятної річниці Голодомору Світовий конгрес українців обрав логотип із зображенням 5 обвитих чорною стрічкою колосків, який створив канадський художник українського походження Олег Лесюк.

«7 серпня 1932 р. Йосип Сталін ініціював закон про засудження до страти або до 10 років позбавлення волі за незаконне привласнення колгоспної власності. Цей закон призвів до масових арештів і страт. За жменьку зерна з колгоспного поля були засуджені навіть діти. Цей закон відомий як «закон про п’ять колосків».

Будучи нагадуванням про спричинене законом тоталітарного режиму спустошення, пшениця символізує також і непохитність українського народу в боротьбі за життя і процвітання та його мужність і стійкість у боротьбі за своє майбутнє. Пшениця – це символ життя, добробуту, духовного багатства. Це зерно, яке впродовж століть пов’язане з існуванням нашої нації. Однак під час Голодомору 1932-33 рр. воно стало причиною геноциду, який був спрямований на знищення стрижня цієї нації», — зазначено у пресовому зверненні СКУ.

Нагадаємо, що автор логотипу до пам`ятної 80-ої річниці Голодомору є також автором і ініціатором встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в Канаді, відкриття якого відбудеться навесні 2014 року в місті Квебек.

Портал Vidia.org

Comments are closed.