У США вийшла художня книга про Голодомор в Україні

У США вийшла художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Як пише «Тиждень.ua», дія у книзі відбувається в Україні взимку 1933 року. Поки в країні триває жахливий голод, таємна поліція арештовує підозрюваних у шпигунстві. В одній тюремній камері опиняються німецький аристократ із Пруссії, єврей-комуніст із Нью-Йорка, польський дипломат зі Львова та український націоналіст із Відня.

Під час перевезення автомобіль, в якому вони перебувають, потрапляє в аварію, і вони опиняються на волі. Герої книги проходять крізь знищені села, сплюндровані краєвиди і замерзлі тіла. Борючись за виживання, вони постають перед жахом голоду, власних ілюзій, слабостей та смерті.

Олександр Мотиль – американський історик українського походження, політолог, літератор і художник; дослідник імперіалізму та націоналізму; професор політології в Ратгерському університеті (США), директор програми вивчення Східної та Центральної Європи; член видавничої ради українського часопису «Критика». Автор чотирьох повістей — «Священик з Віскі», «Хто вбив Ендрю Ворхола», «Єврей, який був українцем» та «Солодкий сніг», а також двох оповідань – «Легковажність» та «Мої орхідеї».

Нагадаємо, що цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. До початку осені має початися спорудження меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Вашингтоні.

Марічка Паплаускайте

Comments are closed.